• Üye Girişi
  • Kayıt Ol

Manisa ili, Türkiye Cumhuriyetinin Ege Bölgesinde yer alan bir ildir. Manisa 1.4 Milyon’luk Toplam Nüfusuyla İzmir’den Sonra Ege Bölgesi’nin 2. Büyük kentidir. Günümüzde Manisa, 1.400.000’e yaklaşan Toplam Nüfusuyla Türkiye’nin 14.Büyük ilidir. Kent Merkezi Nüfusu 370.000’e yaklaşır ve bu özellikleriyle Manisa, Büyükşehir Belediyesi olmayı bekleyen illerden biridir. Manisa, sanayisi gelişmiş bir ildir. Ege Bölgesin’de İzmir ve Denizli ile birlikte Bölgenin en gelişmiş 3 Kentinden biridir.

İl dağlarla çevrilidir; batıda Yunt Dağı ve Yamanlar Dağı, güneyde Bozdağlar, kuzey ve doğuda ise Simav Dağlarıyla. Ayrıca Spil Dağı Millî Parkı bu il sınırları içindedir. Kula ilçesi çevresi ise eski bir yanardağ bölgesidir ve bölgede peri bacalarına rastlanır.
İlde ovalar ve vadilerde Akdeniz ikliminin karasal tipi, dağlık bölgeler ve platolarda ise İç Anadolu ikliminin karasal etkileri görülmektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ise kıyı kuşağına oranla soğuk ve yağışlıdır.

Bölge Gediz Ovasının bereketli topraklarının da etkisiyle tarımsal üretim sıralamasında ilk üç ilden biridir. Yüzyıllardan beri dokumacılık, gıda, dericilik ve tarım konusunda faaliyet gösteren Manisa’da bugün sanayi önemli bir gelir kaynağıdır.

Ayrıca manisada Osmanlı döneminden bu yana her yıl misir macunu festivali düzenlenir ve her sene binlerce insan bu şenlik için ilimize gelerek bu eşsiz şenliğe katılır.
Düzenlenen bu faaliyetlere ve Manisa  ilimizi ziyaret etmek istemez misiniz? Eğer cevabınız evet ise ki birçoğunuz için bu böyledir yapmanız gereken web sitemiz üzerinden manisaya yakın olan İzmir yada Kütahya illerimizden uçak bileti satın alabilir ve bu şekilde ilimize kolay bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Sizin için en uygun fiyat aralıklarında ucuz uçak bileti satın almanıza olanak sağlayabiliriz.

İlimizdeki  Tren İstasyonu, kent merkezine 600 – 700 m. uzaklıktadır. Manisa – Ankara, Manisa – İzmir, Manisa – Bandırma demiryolu bağlantıları mevcuttur. Bu şekilde farklı illerden ulaşım sağlıyabilirsiniz .

Ya da En ucuz uçak bileti sitemizden ,  dilerseniz de müşteri temsilcilerimizden bu işlemleri karşılıklı konuşarak ve birebir alabilirsiniz. 0 850 333 08 48’nolu telefon aracılığıyla uçak bileti almak mümkün. Deneyimli kadro ve uzman kadromuz ile size en uygun saatte ve en ucuz uçak bileti fiyatı vereceğimize hiç şüpheniz olmasın.

Bildiğiniz üzere yaz zamanı bu illerimize talep bir hayli fazla olduğundan siz kış ayından rezervasyonlar yaptırabilirsiniz. Bunu da deneyimli müşteri temsilcilerimize iletmeniz yeterli olacaktır. Sizin için erken rezervasyonlar yaparak son dakika şoku yaşatmadan aylar önce biletinizi  alıp o gün sadece bavulunuzu alıp uçağınıza binip ilimize gelebilirisiniz.

İlimizin geleneksel kıyafet, yemek ve adetleri kısaca şöyledir;

Yağlı tuzlu pide
Manisa kebabı
Sarımsaklı hamur aşı
Göğe bakan
Köstek
Benekli poşu
Zeybek oyunu
Çift hava
Seymen sekmesi

 

 

  • //
  • İZGE TOUR
0850 333 0 848
Rıhtım Caddesi Recai Zade Sokak No:1 Kat:1 Kadıköy / İSTANBUL