• Üye Girişi
  • Kayıt Ol

Kütahya Türkiyenin içbatı Anadolu bölümünde bulunan bir ilimizdir. Kütahya, kuzeyinde bursa , kuzey doğusunda Bilecik,  doğusunda Eskişehir ve afyon , güneyinde uşak, batısında Manisa ve Balıkesir illerimiz ile çevrilidir.Kent’in Günümüzde ki belli başlı görülmesi gerekli yerleri Kütahya Kalesi, Cumhuriyet Caddesi  Kentin merkezinde bulunan simgesi haline gelmiş çiniden yapılmış olan Vazo ve tarihi Germiyan Konağı, Saat Kulesi, Zafertepe Anıtı, Hükümet Konağı, Frig Vadileridir.Kütahya gelişmekte olan sanayisi, zengin yer altı ve yerüstü kaynakları, üniversitesi, termal kaynakları, el sanatları ve tarihi ile önemli bir turizm potansiyeli oluşturmaktadır.Kütahya ilinde genellikle eski zamanlardan kalan bir çok eser bulunmaktadır . bunlardan Ulu cami , kurşunlu cami, İshakfakih Camii , ve balıklı cami eski yapılar olarak göze çarpmaktadır .


İlimizde turizm amacı içerisinde Genellikle insanlar camileri türbeleri ve eski yapıları görmek üzere ilimize geliyorlar.
Özellikle Dünyanın İlk Antik Borsasının Çavdarhisar İlçesindeki Aizanoi’de kurulduğunu,Zeus Tapınakları içinde Dünya’da en sağlam korunagelmiş tapınağın Aizanoi’de olduğunu,Dünyadaki İlk Toplu İş Sözleşmesi’nin 13 Temmuz 1766’da Kütahya’da imzalandığını, Avrupa ve Dünyadaki ilk ve tek Çini Müzesinin Kütahya’da olduğunu,Evliya Çelebi’nin Kütahya’lı olduğunu,Osmanlı Devletinin kurucusu Osman Gazi’nin büyükannesi, Hayme Ana’nın türbesinin Domaniç İlçesi Çarşamba Köyü’nde olduğunu,Kütahya’nın Germiyan Beyliğine 130 yıl başkentlik, Osmanlı Anadolu Beylerbeyliğine 400 yıl merkezlik yaptığını, biliyormuydunuz ?

Sizlerde bu tarihi eserleri görmek , ziyaret etmek istemez misiniz? Eğer cevabınız evet ise ki birçoğunuz için bu böyledir yapmanız gereken web sitemiz üzerinden Kütahya  uçak bileti satın almanızdır. Sizin için en uygun fiyatlarda Kütahya  ucuz uçak bileti satın almanızı olanak sağlayabiliriz.

En ucuz uçak bileti web sitemize girerek ,  dilerseniz de müşteri temsilcilerimizden bu işlemleri karşılıklı konuşarak ve birebir alabilirsiniz. 0 850 333 08 48’nolu telefon aracılığıyla uçak bileti almak mümkün. Deneyimli kadro ve uzman kadromuz ile size en uygun saatte ve en ucuz uçak bileti fiyatı vereceğimize hiç şüpheniz olmasın.
Özellikle ilimize uçakla gelip şuan içinde havalimanı olmayan , Bilecik, Eskişehir, afyon, uşak, Manisa  gibi illerimizede Kütahya ilimizden kolaylıkla geçiş sağlıyabilirsiniz.
İlimize  yaz zamanı turistik bölgelerimizden olan cami, türbe ve tarihi eser olan erlerimize  talep bir hayli fazla olduğundan siz kış ayından rezervasyonlar yaptırabilirsiniz. Bunu da deneyimli müşteri temsilcilerimize iletmeniz yeterli olacaktır. Sizin için erken rezervasyonlar yaparak son dakika şoku yaşatmadan aylar önce biletiniz alıp o gün sadece bavulunuzu alıp uçağınıza binip ilimize gelebilirisiniz.
Kütahya Çinciliği ile meşhurdur ve halkın çoğu porselen ve çini üretimi ve satışı yaparak geçinir.

Ayrıca kütahyanın Simav ilçesi dağlarında yetişen kırmızı renkli mantar burada yaşayan insanların en önemli geçim kaynağı durumundadır.
İlimizde havaalanı bulunduğundan dolayı türkiyenin hemen her yerinden uçakla çok kolay bir şekilde ulaşımınızı sağlıyabilirsiniz.
Bu konuda sizlere engin bilgilerimizle yardımcı olacağımızdan hiçbir şepheniz
olmasın .
En Ucuz uçak bileti web sitemize girerek kendinizde işleminizi çok kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz.

İlimizin geleneksel kıyafet, yemek ve adetleri kısaca şöyledir;

Tefebaşı
Pullu
Dizibağlı
Cimcik
Gözleme
Dolamber böreği
Tahinli çörek
Halk müziği ve geleneksel oyunlar

 

  • //
  • İZGE TOUR
0850 333 0 848
Rıhtım Caddesi Recai Zade Sokak No:1 Kat:1 Kadıköy / İSTANBUL