• Üye Girişi
  • Kayıt Ol

Konya ili Türkiye’nin iç Anadolu  bölgesinde yer alan illerimizden bir tanesidir.İç Anadolu bölgesin de hem konum olarak hem de stratejik olarak ayrı bir yere sahip olan ilimiz doğa güzellikleriyle de ön plandadır. Ekonomik açıdan Türkiye’nin gelişmiş kentlerinden biri olan Konya doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşır.

İlin simgeleri arasında Mevlana , Mevlana müzesi , çit başlı kartal ve etli ekmek gösterilebilir.
Konya ili türkiye’nin en eski yerleşim birimlerinden bir tanesi  olarak bilinir.
Konya’da yerleşimin Tarih öncesi çağdan başladığı görülmektedir. Konya’nın merkezinde yer alan ve aynı zamanda bir höyük olan, Anadolu Selçuklu sultanı II. Alaeddin Keykubad ‘a nispetle Alâeddin Tepesi adı verilen suni tepe ve çevresinde yapılan araştırmalar sonucu, prehistorik çağ içinde gerek Cilalı Taş Devri ve Kalkolitik ve gerekse Erken Bronz Çağlarına ait kültürel bulgulara rastlanmıştır.

Konya’da karasal iklim hüküm sürer. Yazları kuru ve sıcak, kışları soğuk ve kar yağışlıdır.
İlimize seyehat veya tatil amaçlı geldiğinizde gezip görebileceğiniz tarihi yapılar, akarsular, mağaralar, camiler, türbeler  ve bir çok doğa harikası bulunmaktadır .

Sizde bu eski yerleşim birimini ve doğal güzelliklerini gezip görmek istemezmisiniz ?  Eğer cevabınız evet ise ki birçoğunuz için bu böyledir yapmanız gereken web sitemiz üzerinden konya uçak bileti satın almanızdır.. Sizin için en uygun fiyatlarda Konya  ucuz uçak bileti satın almanızı olanak sağlayabiliriz. İlimize ulaşımda şuanki zaman diliminde de çok rahatlıkla sağlanabilmektedir.

Bildiğiniz üzere yaz aylarında ilimizi turizm açısından gezip görmek isteyenler olduğundan dolayı talep bir hayli fazla olduğundan siz kış aylarında çok uygun fiyatlara  rezervasyonlar yaptırabilirsiniz. Bunu da deneyimli müşteri temsilcilerimize iletmeniz yeterli olacaktır. Sizin için erken rezervasyonlar yaparak son dakika şoku yaşatmadan aylar önce biletiniz alıp o gün sadece bavulunuzu alıp uçağınıza binip ilimize gelebilirisiniz.

Türkiye’nin hemen her yerinden ilimize uçakla çok kolay bir şekilde giriş yapabilirsiniz.
özellikle büyük şehirler olan İstanbul, Ankara, İzmir, gibi şehirlerden ve diğer illerimizden uygun uçak bileti almanız mümkündür.
En ucuz uçak bileti, dilerseniz de müşteri temsilcilerimizden bu işlemleri karşılıklı konuşarak ve birebir alabilirsiniz. 0 850 333 08 48’nolu telefon aracılığıyla uçak bileti almak mümkün. Deneyimli kadro ve uzman kadromuz ile sizin en uygun saatte ve en ucuz uçak bileti fiyatı vereceğimize hiç şüpheniz olmasın.

Bölgedeki en önemli geçim kaynağı tarımdır. En çok buğday ,şeker pancarı, ve arpa üretimi yapılır.
İlimiz ülkemizdeki buğday üretiminin önemli bir bölümünü karşılar. İlimizde hayvancılıkta önemli bir geçim kaynağıdır. Özellikle geniş bozkır alanlarında ve kırsal alanlarda koyun ve tiftik keçisi üretimi yaygındır.

İlimizin geleneksel kıyafet, yemek ve adetleri kısaca şöyledir;

Etli ekmek
Mevlana böreği
Höşmerim tatlısı
Entari
yöresel kıyafet
şalvar, Çarşaf
Zilli kaşıklı oyun
Dönme oyunu

  • //
  • İZGE TOUR
0850 333 0 848
Rıhtım Caddesi Recai Zade Sokak No:1 Kat:1 Kadıköy / İSTANBUL