• Üye Girişi
  • Kayıt Ol

Kocaeli, Türkiye Cumhuriyetinin Marmara Bölgesinin Anadolu yakasında yer alan bir ilidir. İlimiz Türkiyenin 6 marmara bölgesininde İstanbul ve bursadan sonra 3. Büyük ilidir. Kocaeli ilinin yüzölçümü 3.505 km2‘dir. Asya ile Avrupa’yı birleştiren önemli bir yol kavşağında bulunmakta­dır. Doğal bir liman olan İzmit Körfezi işlek bir deniz yoludur. İlin kuzeybatı yüzündeki İstanbul il sınırı, Gebze ile İstanbul arasında akan Kemiklidere’nin doğusundan geçer. Güneybatıda İstanbul-Kocaeli sınırı İzmit Körfezi’nin karşı kıyısında Yalova topraklarıyla son bulur. Bursa sınırını Samanlı Dağları nın tepelerinden geçen hat oluşturur.

İlimizde Çok sayıda akarsu , göl ve baraj bulunmaktadır .
İl topraklarından kaynaklanan suların bir bölümü Ka­radeniz’e, bir bölümü de Marmara Denizi’ne ulaşır. Kocaeli Yarımadasında uzanan dağların sırtı İzmit Körfezi ve Mar­mara’ya daha yakın olduğundan Karadeniz’e dökülen akar­sular daha uzundur.
Kocaeli’nde bitki örtüsü, genelde Marmara Bölgesinin özelliğini taşımakla birlikte, kıyısıyla dağlık alanlar arasında önemli farklılıklar görülür. Ayrıca kuzeyden güneye doğru gidildikçe Karadeniz kıyısına özgü bitki topluluklarının yerini Akdeniz bitkileri almaya başlar. Samanlı Dağları ile Karadeniz kıyısı ardındaki alanlar sık ve nemcil ormanlarla kaplıdır. Bu ormanlar daha çok kayından oluşur; bazı kesimlerde kayına gürgen, kestane ve meşe de karışır. Samanlı Dağları’nın yüksek kesimleri iğneyapraklılarla örtülüdür. İzmit Körfezi’nin kuzey ve doğu­sunda Akdeniz iklimine özgü makilere rastlanır. Eskiden kör­fezin kuzey kıyılarında yaygın olan zeytinlikler kent ve sanayi alanı elde edilmesi amacıyla yok edilmiş durumdadır. Tahrip edilen ormanlık alanlar step bitkileri ve yalancı makilerle kaplıdır.
Kocaeli ili sanayileşme anlamında oldukça ilerlemiş bir durumdadır.
İlimiz geçim kaynağının büyük bölümünü kayak turizminden , sanayiden  ve deniz taşımacılığından  sağlamaktadır.
İlimizde tatilinizi yapacak olursanız  yaz ve kış turizmine elverişli olduğundan dolayı  yazın sahil şeridinde deniz yolculuğu veya plajlarda denize girerek kışında dağ turizmi ve kayak yaparak değerlendirebilirsiniz.
Bildiğiniz üzere kış zamanı bu ilimizde talep bir hayli fazla olduğundan siz yaz ayından rezervasyonlar yaptırabilirsiniz. Bunu da deneyimli müşteri temsilcilerimize iletmeniz yeterli olacaktır. Sizin için erken rezervasyonlar yaparak son dakika şoku yaşatmadan aylar önce biletiniz alıp o gün sadece bavulunuzu alıp uçağınıza binip ilimize gelebilirisiniz.

İlimizde havaalanı bulunduğundan dolayı hemen her yere uçakla çok kolay ve rahat bir şekilde yolculuk yapabilir ve farklı şehirlerdeyseniz de yine aynı şekilde ilimize uçakla kolay bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Size uçak bileti konusunda en uygun fiyatlardan yer bulabilme garantisi verebiliriz. Şehrimizin bu güzel faaliyetlerinden yararlanmak isterseniz de En ucuz uçak bileti,  dilerseniz de müşteri temsilcilerimizden bu işlemleri karşılıklı konuşarak ve birebir alabilirsiniz. 0 850 333 08 48’nolu telefon aracılığıyla uçak bileti almak mümkün. Deneyimli kadro ve uzman kadromuz ile size en uygun saatte ve en ucuz uçak bileti fiyatı vereceğimize hiç şüpheniz olmasın.

İlimizin geleneksel kıyafet, yemek ve adetleri kısaca şöyledir;

Tavşan kapama
Keşkek
Pişmaniye
Carcur
Manav giyisileri
Kafkas giyisileri
Yalnız kandıra
Kara mürsel
Halk oyunları

  • //
  • İZGE TOUR
0850 333 0 848
Rıhtım Caddesi Recai Zade Sokak No:1 Kat:1 Kadıköy / İSTANBUL