• Üye Girişi
  • Kayıt Ol

 Kırklareli, Türkiye’nin Marmara bölgesinin Trakya  yakasında, doğuda Karadeniz , güneyde Tekirdağ, batıda Edirne ve kuzeyde Bulgaristan’nın Burgaz ili ile çevrili ilimizdir. Kırklareli istanbula özel araçla yaklaşık 1 buçuk saat uzaklıkta yer alır. Otobüs ile yaklaşık 3 saat mesafesi vardır .

Kırklareli İlinin  ekonomisi tarım, hayvancılık, sanayi, ormancılık, balıkçılık ve turizme dayalıdır. Kırklareli’nin ekonomisinde tarım önde gelmektedir. Bölgede Türkiye’nin en büyük cam fabrikalarından Trakya Cam Sanayi ve Kırklareli Cam ile, Türkiye’deki ilk şeker fabrikası olan halen faal durumdaki Alpullu şeker fabrikası il sınırları içerisinde yer almaktadır.

Türkiye’nin sınır kentleri arasındaki Kırklareli, tanık olduğu her dönemden kalan tarihi eserleriyle ve benzersiz doğal güzellikleriyle gören herkesi kendine hayran bırakıyor. Eğer sizde Kırklareli’ne bir gezi planlıyorsanız sizin için hazırladığımız Kırklareli gezilecek yerler listemize göz atmanızı tavsiye ederiz.
Öncelikle kanlıgeçit höyüğü ve aşağı pınar höyüğü görmenizi önerebileceğimiz yerlerin başında geliyor.

Ayrıca Kırklareli’nde geziniz sırasında görüp hayran kalacağınız önemli tarihi eserler yer alıyor. Örneğin Pınarhisar Kalesi, Vize Kalesi  Vize ilçesinde bulunan Hızırbey Külliyesi, Küçük Ayasofya Kilisesi, Mağara Manastırı ve Aya Nikola Manastırı, Lüleburgaz’da bulunan Babaeski Köprüsü ve Alpullu Köprüsü bu tarihi eserlerin başında geliyor.

Eğer olurda ilimize yolunuz düşerse bu tarihi yerleri kesinlikle gelip görmenizi ve gezmenizi kesinlikle tavsiye ederim .

İlimiz özellikle bahar ve  yaz aylarında tatilcilerin uğrak noktası olan bazı belde ve ilçelere de ev sahipliği yapıyor.
Öncelik olarak Beğendik Köyü, Balkaya Köyü,  İğneada ,İğneada Longozu, İğneada Limanköy,  Kıyıköy Kastro Sahili ve Lüleburgaz Kırklareli’nde mutlaka gezmeniz ve görmeniz gereken yerlerin başında  gelmektedir.

Ayrıca yaz aylarında serinlemeniz adına Kırklareli yaklaşık 50 km’ lik doğal bir kumsala sahiptir. Plajların en önemlileri Kıyıköy, İğneada ve Kastros’tur.
İlimize özellikle yaz ayında geldiğiniz taktirde mükemmel bir tatil geçireceğinizden hiçbir şüpheniz olmasın .
Şayet  Karadeniz’e egemen, kayalık bir zemin üzerinde bulunan Kıyıköy Beldesi, tabiat harikasi iki doğal sit arasında bulunmaktadır. Eğer balık tutmayı ve gezmeyi seviyorsanız tamda sizin hayal edebileceğiniz bir tatil olacaktır . Özellikle  Bu derelerde alabalık, sazan ve kefal balıkları avlanabilmekte, motorla ya da kayıkla  gezinti yapılabilmektedir. Pabuçdere ile deniz arasında dar uzun ve temiz bir kumsal bulunmakta ve burada yazın kamp kurulabilmektedir.

Son olarak gidebileceğiniz tarihiyle adından söz ettiren türkiyenin sayılı en eski mağaralarından olan Kırklareli’nin popüler turistik noktlarından biri de Dupnisa Mağarası Yaklaşık 180 milyon yaşındaki Dupnisa Mağarası iki kat ve üç mağaradan oluşuyor. Günübirlik bir geziyle Dupnisa Mağarası’nı gezmenizi de kesinlikle öneriyoruz.

Şuan da İlimizde hava alanı bulunmamaktadır. İlerleyen zamanlarda ilimize havaalanı açıldığı taktirde Uygun uçak bileti satışlarında tedarikçi olarak Size En ucuz uçak bileti web adresimizden veya dilerseniz de müşteri temsilcilerimizden uçak biletiyle alakalı karşılıklı konuşarak ve birebir işlemlerinizi yapabilirsiniz. 0 850 333 08 48’nolu telefon aracılığıyla da  uçak bileti almak mümkün. Deneyimli kadro ve uzman kadromuz ile size en uygun saatte en ucuz uçak bileti fiyatı vereceğimize hiç şüpheniz olmasın.

İlimizin geleneksel kıyafet, yemek ve adetleri kısaca şöyledir;

Ciğer çorbası
Hardaliye
Bakla çorbası
Şalvar
Fistan
Halk müziği ve geleneksel oyunlar
Karşılama
Çiftetelli

  • //
  • İZGE TOUR
0850 333 0 848
Rıhtım Caddesi Recai Zade Sokak No:1 Kat:1 Kadıköy / İSTANBUL