• Üye Girişi
  • Kayıt Ol

Kayseri, İç Anadolu bölgesi’nde bulunan bir ildir. Dünya’nın en eski şehirlerinden biri olarak anılan  Kayseri, klasik çağlarda o dönemlerde yaşayan insanlar tarafından Kapadokya adı verilen bölgededir. Kızılırmak’ın güneyinde bulunan bu bölge, Tuz Gölü’nden Fırat nehrine kadar uzanır. İpek Yolu buradan geçmektedir.

Kayseri ili 13 ilçeden oluşmaktadır. Türkiye’nin nüfus bakımından 7. büyük kentidir. İç Anadolu’nun ise Ankara’dan sonra 2. büyük kenti ve sanayi merkezidir.
Kayseri ticaretinin ve ekonomisinin tarihi milattan öncesine dayanmaktadır. Kayseri’nin sanayi üretim kapasitesi ve çeşitliliği dış ticareti de geliştirmiştir. Takribi iki milyar dolar ihracat gerçekleştirilmektedir. İlde 20.000’i aşkın ticaretle uğraşan işyeri vardır. Ayrıca Kayseri’de bankacılık da gelişmiştir.
Ayrıca Kayseri maden varlığı açısından zengin sayılabilecek bir ildir.

Kayseri ili Turizm bakımından da çok gelişmiş bir ilimizdir . içinde barındırdığı Erciyes dağı , Kıranardı Kent Ormanı  ve Sultan sazlığı gezmek ve görmek isteyenler için çok güzel bir fırsattır .
Türkiye’nin en güzel kayak pistine sahip bölgelerinden biridir. Ayrıca sağlık turizmi açısından da, gerek temiz ve yumuşak havası gerekse doğal zengin mineralli kaynak sularıyla sağlık ve kış sporları bakımından eşsiz güzelliklere sahip nadir yerlerden biridir. Var olan Erciyes kayak bölgesi, alt istasyonu deniz seviyesinden yaklaşık 2200 metre yükseklikte olan ve Kayseri’ye yaklaşık 23 kilometre uzaklıkta olan Tekir Yaylası üzerine kurulmuştur. Bol kar alışı ve havasından dolayı kayak mevsimi uzun olan bir dağdır. Ancak yeteri kadar yatırım yapılamayan Erciyes Dağı hak ettiği yatırımı son yıllarda almaya başlamıştır.

Bildiğiniz üzere kış zamanı bu illerimize talep bir hayli fazla olduğundan siz yaz ayından rezervasyonlar yaptırabilirsiniz. Bunu da deneyimli müşteri temsilcilerimize iletmeniz yeterli olacaktır. Sizin için erken rezervasyonlar yaparak son dakika şoku yaşatmadan aylar önce biletiniz alıp o gün sadece bavulunuzu alıp uçağınıza binip ilimize gelebilirisiniz.

İlimizin ekonomik geçinme kaynağı ise tarım ve hayvancılık ve sanayi dir. Yeşillik alan pek olmadığı için tarım ön plandadır. Hayvancılık da küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık olarak yapılır. Bir diğer geçim kaynağı ise sanayidir. Son zamanlarda Kayseri ili özellikle sanayileşme anlamında çok büyük bir yatırım içerisine girmiştir.

Kayseri Türkiye nin gelişmiş illerinden biri olarak hemen her yere otobüs ve uçak seferleri düzenlemektedir . uçak ile genellikle büyük iller olarak çoğunlukla İstanbul , İzmir , Ankara gibi şehirlere düşük ve ucuz uçak bileti bulmanız kolaydır .

Dilerseniz  En ucuz uçak bileti dilerseniz de müşteri temsilcilerimizden bu işlemleri karşılıklı konuşarak ve birebir alabilirsiniz. 0 850 333 08 48’nolu telefon aracılığıyla uçak bileti almak mümkün. Deneyimli kadro ve uzman kadromuz ile size en uygun saatte ve en ucuz uçak bileti fiyatı vereceğimize hiç şüpheniz olmasın.

İlimizin geleneksel kıyafet, yemek ve adetleri kısaca şöyledir;

el sanatları dokumacılık ve bakırcılık
üç etek, çinti, salta, cepken, bindallı, ipek şalvar
Kayseri mantısı
Kayseri yağlaması
Halk müziği , geleneksel oyunlar

  • //
  • İZGE TOUR
0850 333 0 848
Rıhtım Caddesi Recai Zade Sokak No:1 Kat:1 Kadıköy / İSTANBUL