• Üye Girişi
  • Kayıt Ol

Ege Bölgesinin, Ege bölümünde yer alan bir ilimizdir. Merkez nüfusu ile ege bölgesinde İzmirden sonra ikinci sırada yer almaktadır. İl nüfusu, 574.321, Merkez nüfusu ise 963.464’dür.

Sanayi, Ticaret ve İhracat merkezi dir. Aynı zamanda yaklaşık 50.000 öğrenci nüfusu ile yaklaşık 50.000 öğrenci nüfusu ile bir üniversite şehridir. Denizli gerek ticari, gerek coğrafi, gerekse tarihi eser zenginliğinden dolayı yılda binlerce ve milyonlarca yerli ve yabancı turist’e ev sahipliği yapmaktadır. Denizli’de düzenlenen yerel, ulusal ve uluslar arası etkinlikler; Eğitim, Kongre, Kültür ve Sanat merkezi özelliğindedir. Bunların yanı sıra GEKA yani Güney Ege Kalkınma Ajansının merkezide Denizlide Bulunmaktadır.

Dünyaca Ünlü Olan Pamukkale Travertenleri’de denizlide bulunmaktadır. Denizlide birçok tarihi yapı, Antik kentler, Kaplıcalar, Doğal Güzellikler Bulunmaktadır. Şehir merkezinde ve şehir merkezine yakın yerlerde tarihi eserler görmeniz mümkün. Bunların başında Akhan Kervansarayı gelmektedir.Selçuklu döneminden kalma kervansarayın yanı sıra, Acıpayam yazır Camii, Servergazi Türbesi,Goncalı kilisesi, St Philippe Martyrion Kilisesi ve Boğaziçi Camii gezebileceğiniz yerlerin başlıcalarıdır.

Termal kaplıcalarıda çok ünlüdür, Şiifa dolu kaplıcaları insanlara huzur, sağlık ve nezih bir ortamda tatil imkanı sunmaktadır. Sarayköy Kaplıcaları,Karahayıt Kaplıcaları, Çizmeli Kaplıcaları, Tekkeköy Kaplıcaları, Gölemezli Kaplıcası ve Kızıldere Kaplıcası Denizlideki en sık ziyaret edilen ve en bilinen kaplıcalardır.

Ulaşımı ise gayet rahat olan bir ilimizdir. İstanbula olan uzaklığı, 652KM dir yani karayolu ile yaklaşık 7,5 saat bir yolculuk sonrası İstanbuldan denizliye gitmek mümkündür. Başkentimiz Ankara’ya olan uzaklığı ise 477KM yani 5,5 saatlik bir karayolu seyahatinden sonra denizliye ulaşabilirsiniz.

Denizli Havaalanı adı ise Çardak Havalimanı’dır. İzge Turizm Farkı ile Aldığınız İstanbul Denizli Uçak Biletlerinizle 80DK da İstanbul Denizli Arası Konforlu bir yolculuk yapmanız mümkün olacaktır.
Ankara Denizli Uçak biletlerinizide firmamız taradından temin edebilirsiniz. Hava Yolu ile yolcuğunuz Ankara Denizli arasında 70Dk sürmektedir.

Denizli Havalimanı ilk olarak 1991 yılında yaklaşık 250 m2’ lik bir alana kurulmuş prefabrik bir binada yolcu hizmetleri vermeye başlamış olup. Mevcut terminal alanının çok küçük olması ve yetersiz kalması sebebi ile 26 Ekim 1998 tarihinde yeni bir havalimanına transfer edilen 2000 m2’lik prefabrik terminal binasında hizmete devam etmiştir. Havalimanı dış hat trafiğine açılması nedeniyle pasaport işlemleri ve gümrük işlemleri mekanları düzenlenmiştir. Artan yolcu portföyü ve Hava Limanımının gümrük kapısı ilan edilmesiyle 2000 m2 lik terminal binasınında yetersiz kalacağından dolayı 1998 yılında 2.200.000 yolcu/yıl kapasiteli 280.000m2 alana yapılacak yeni bir terminal binası fizibilite çalışmaları başlatılmış ve 2001 yılında temeli atılarak inşaatına başlanmıştır.

Uzman kadromuz ve kalite farkımızla sizlere konforlu bir seyahat sunmaktan mutluluk duyarız.
0850 333 0 848 numaralı çağrı merkezimizden veya web sitemizde bulunan seyahat formunu doldurarak en ucuz uçak bileti ni temin etmeniz mümkün olacaktır.

  • //
  • İZGE TOUR
0850 333 0 848
Rıhtım Caddesi Recai Zade Sokak No:1 Kat:1 Kadıköy / İSTANBUL