• Üye Girişi
  • Kayıt Ol

 Artvin doğu Karadeniz sınırlarında yer alan Gürcistan ülkesi ile sınır kapı komşusu olan bir ilimizdir. Birçok dilden ve bir çok ırka sahip ilimiz değişik kültür ve örf adetlere kucak açmış mozaikleşmiş bir yapıya sahiptir. Gürcüsüyle ,kafkasıyla, lazıyla karma bir ahenk için yaşayan insanları oldukça samimi ve içten davranırlar birbirlerine. Eğer bir seyahat turuna çıkıyorsanız yada tatil için bir yer arıyorsanız ilimiz doğru bir adrestir. Çünkü ilimiz de yaylalar, vadiler, şalaler, kalyonlar, kliseler , manastırlar vs diye uzayan bir trafik içinde bulacaksınız kendinizi ve tabi ki o eşsiz yeşillikleri ve doğa güzellikleri de sizi en çok etkileyecek sahnelerden biri isterseniz böyle güzel doğal güzelleri bulanan ilimizi artık çok rahatlıkla ziyaret edebilir bahsettiğimiz  manzaraları ve o tepe yamaçlarını yerinde ve temiz oksijeni ile birlikte yasamak istiyorsanız sadece bir uçak bileti alarak ilimize gelebilirsiniz.

İlimize gelebilmek için artık uzun yollar yorucu otobüs seyahatleri yapmaz zorunda değilsiniz. Artık ilimiz sınırları içerisinde bulunan HOPA havaalanına bir uçak bileti alarak rahatça gelebilirsiniz. Bunu da eskisi gibi bir şatış ofisine giderek değil de eliniz bir çay ile televizyon karşında otururken bir tuş ile alabilirsiniz. Bunun için web sitemizi kullanarak hem hızlı hem güvenilir hem de kendinizi yormadan rahatça Artvin uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Dilerseniz de bu işlemi yine çok rahat bir şekilde müşteri temsilcilerimizden faydalanarak da uçak biletini alabilirsiniz.

Müşteri temsilcilerimizle yaptığınız görüşmeler hem ses kayıt ortamında kaydedilip hem de 3d securyt  sistemi ile de en ucuz uçak biletini temin edebilirsiniz. Ayrıca müşteri temsilcilerimizle Türkiye’nin her yerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz bunu için gerekli olan tek şey 0850 333 08 48 numarayı tuşlayarak müşteri temsilcilerimiz ile Artvin ucuz uçak bileti için görüşmek ve ucuz uçak biletini temin etmektir. Genellikle İstanbul üzerinden yapılan seferlerde sizin için daha alternatifli uçuşlar bulabilirsiniz. Sabiha Gökçenden yapacağınız uçuşlar için Pegasus  ( PGS ) havayolları ile ve Anadolujet firması ile alternatif Artvin uçak biletleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İstanbul Atatürk havaalanından gitmeyi düşünüyorsanız ise size en uygun şekilde hitap eden firma Türk Hava Yolları ( THY ) dir. Artvin de ki Hopa havaalanının bir diğer özelliği ise Gürcistan ile ortak kullanımıdır buradan yurt dışına çıkabilecek vatandaşlarımız Hopa havaalanını da kullanabilir buradan servislerle Gürcistan ülkesine geçiş sağlayabilirler.

Bu güzel ilimiz hakkında bide kısaca ağzınızda tat bırakması için mutfağı hakkında birkaç bilgi verelim;

Hinkal   

Mayalı hamur mantı kıvamında yarım avuç içi büyüklüğünde puf böreğine benzer şekilde açılır ve içine az yağlı kavurma konur, mantı gibi pişirilir. Yoğurtsuz ve üzerine yağ dökülmeden yenir.

Puçuko

İpsiz taze fasulye güneşte kurutur.  Özellikle kış aylarında, içine  çok az bulgur ve salça konarak pişirilir. Tercihe göre üzerine sirke dökülerek yenir.

Şimdiden AFİYET OLSUN…

  • //
  • İZGE TOUR
0850 333 0 848
Rıhtım Caddesi Recai Zade Sokak No:1 Kat:1 Kadıköy / İSTANBUL