• Üye Girişi
  • Kayıt Ol

Türkiye’mizin nadide ve gözde şehirlerinden biri olan Antalya hem Akdeniz bölgesi için hem de Türkiye’miz ciddi anlamda döviz getirisi olan ilimizdir. Turistik anlamda da ülkemizin büyük bir kısmını karşılamaktadır. Akdeniz bölgesinde olması sebebiyle 4 mevsim sıcak ve ılıman bir iklim ve havaya sahip olan ilimiz eşsiz güzelliklere sahiptir. Ayrıca keyfe değer kumsalların, plajların yanı sıra nehir kenarında çılgın suda rafting heyecanını da yaşayabilirsiniz.  Sadece denizi ve kumsalları ile değil tarihi ve kültürel anlamda da birçok antik kalıntılar bulundurmaktadır. 

İlimiz özellikle son yıllarda Kaş, dünyanın önemli turizm amaçlı sualtı dalış merkezlerinden biri olmuştur. Yat limanında bulunan dalış kulüpleri, her yıl buraya gelen pek çok yerli ve yabancı turiste Akdeniz’in bu en eski batıklarını göstermektedir.

Bu güzel ve değerli ilimizi ve ilçemizi Türkiye’nin her yerinden çok kolay bir şekilde ziyaret edebilir hatta sizde bu güzel faaliyetlerinde yerinde yaşayabilirsiniz. Bunun için web sitemizde ki arama butonuna Antalya uçak bileti yazmanız yeterli olacaktır. Size en ucuz uçak biletini ekranınıza saniyeler içerisinde hızlı bir arama yaparak bütün havayollarını kontrol edip aktaracaktır. Bu işleminizi sadece web sitemizden değil müşteri temsilcilerimizden de çok kolay ve rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey sadece telefonunuzun tuşlarından 0850 333 0 848 no lu telefonumuzu aramak olacaktır. Buradan arkadaşlarımız size en uygun ve un ucuz uçak biletlerini hızlı bir şekilde kontrol edip size bütün havayollarını ve saatlerini size uygun fiyatlarıyla sunacaktır. Sizin de yapmanız gereken Antalya uçak bileti alıp bu güzel şehrimizi en yakın zaman da ziyaret etmek olacaktır.

Ayrıca ilimizde bulunan bazı doğa üstü güzelleri de şöyledir ;

Gelidonya Antik Batığı

Antalya körfezinin batı ucunda bulunan Gelidonya batığı, bugünkü adıyla Taşlık Burnu’nun yakınında seyrederken kayalara çarparak batan bir yük gemisine aittir.26-28 m. derinlikte bulunan batığa 1960 yılında yapılan araştırma dalışlarında, geminin M. Ö.13. yüzyıl sonlarına ait olduğu saptanmıştır. Bu batığın diğer bir özelliği, kara kazısı standartlarına uygun olarak yapılan ve kazısı tamamlanan ilk sualtı kazısı unvanına sahip olmasıdır.1994 araştırması sırasında Gelidonya batığında bulunan taş çapalardan, geminin Ortadoğu kökenli olduğu tahmin edilmektedir. Batıktan çıkarılanlar, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’nde sergilenmektedir.

Serik-Beşkonak Yaylaları

Serik ilçesinden, 35 km’lik narenciye bahçeleri, maki ve çam ağaçları arasından geçen asfalt yolla Beşkonak nahiyesine ulaşılır. Beşkonak Altınkaya (Selge-Zerk antik kenti) köyüne, Köprülü Kanyon Milli Parkı içerisinden geçen 10 km’lik stabilize yolla ulaşmak mümkündür. Altınkaya, Ballıbucak köy yolunun 3. km’sinden batıya dönülerek 3 km’lik patika yolla İkiz Yaylası’na ulaşılır. Antalya’nın kuzey-kuzeydoğusunda Kuyucak Dağı eteklerinde bulunan yaylalar, 1600-1900 m. yüksekliktedir. Maki, çam, köknar, ardıç, sedir ormanları ile iç içe bulunan yaylalarda altyapı bulunmamaktadır. Yakınında bulunan köy halkının hayvanlarını otlattığı ve yayla olarak kullandığı İkiz Yaylası’na, kara ulaşımı yoktur.

  • //
  • İZGE TOUR
0850 333 0 848
Rıhtım Caddesi Recai Zade Sokak No:1 Kat:1 Kadıköy / İSTANBUL