• Üye Girişi
  • Kayıt Ol

Ankara Türkiye Cumhuriyeti’nin başkentidir. Geçmiş den günümüze dek hep çok önemli bir konuma sahip olan bir şehrimizdir. Kurtuluş savaşı sırasında çok stratejik konuma sahip olmuş olup ulu önder Mustafa Kemal ATATURK ve beraberindekilerin en önemli merkezi haline almıştır. 13 Ekim 1923 itibari ile de Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti ilan edilmiştir. TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) ve bir çok önemli kuruluşlar bu ilimizde bulunmaktadır.

Başkent olmasının yanında bir çok alanda da merkez olarak kullanılmaktadır. Özellikle de uçuşlar bakımından da bir çok yere sefer olanakları sağlamaktadır. Çevre illerinde hava alanını bulunmaması ilimizin önemini bir kat daha artırmıştır. Çankırı, Çorum , Bolu , Kırıkkale başta olmak üzere bir çok şehirlerden iç ve dış hatlar için vatandaşlarımız Ankara da ki Esenboğa Havaalanını kullanmaktadır. Sizde Ankara uçak bileti ve Ankara’dan diğer illerimize ve dış hatlar parkurlarını kullanmak isterseniz bunu çok kolay yapabilirsiniz. Dilerseniz web sitemiz üzerinden uçak biletlerinizi kolayca alabilir dilerseniz de müşteri temsilcilerimizle de görüşerek en ucuz uçak biletleri hakkında bilgi alıp ucuz biletleri temin edebilirsiniz.

Ankara uçak biletlerini kolayca almak için 0850 333 0 848 numaralı müşteri temsilcilerimizi arayarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz. Ayrıca yurt dışı biletleriniz için de müşteri temsilcilerimizle görüşerek ileri tarihli en ucuz uçak biletleri hakkında bilgi alıp rezervasyonlar yaptırabilirsiniz.

Ankara ilimizin bir diğer özelliği de üniversite şehri olmasıdır. Devlet üniversitesi ve özel üniversiteler olmak üzere yaklaşık yirmiye yakın üniversiteye sahiptir. Bunlara tabi ki ülkemizin her bölgesinden öğrencilerimiz gelmektedir. Bu öğrencilerimiz Anadolu’nun her bölgesindendir.

Ankara ilimiz bu kadar önemli bir konuma sahip ve öğrencilerimiz için sınav zamanı özellikle uçak biletlerini aşırı bir yüklenme söz konusudur. Bu tarz sıkıntılar yasamamak ve en uygun uçak biletlerini erkenden ve en ucuz bir şekilde alabilmek için web sitemizden iki üç adım ile çok rahat ve hızlı bir şekilde Ankara ucuz uçak biletlerini alabilirsiniz.

Ankara Yöresel Yemek ve Lezzetleri:

GELENEKSEL ANKARA MUTFAĞI

Eski Ankara mutfağı evin en büyük kısmını meydana getirirdi. Bir tarafta ocak ve tandır, bir tarafta kışlık erzakın muhafaza edildiği kiler bulunurdu. Kilerler genellikle iki katlı olur ve yukarı kısmına mü-sandere denirdi. Mutfağın bir kenarına odun istif edilirdi. Yemekler yere serilen sofralarda yenir, önce büyükler, sonra ev halkı otururdu.
Ankara Yemekleri:

– Çorbalar: Aş çorbası, dutmaç, keşkek çorbası, miyane çorbası, sütlü çorba, tarhana çorbası, toyga çorbası
– Et Yemekleri:
 Ankara tavası, alabörtme, calla, çoban kavurması, ilişkik, kapama, orman kebabı, patlıcanlı et, sızgıç, siyel, siyer.
– Pilavlar: Bici, bulgur pilavı, oğmaç aşı, pıtpıt pilavı.
– Köfteler: Kadınbudu köfte, mucirim köftesi, yumurtalı köfte, tohma, tiritli köfte.
– Dolmalar:
 Efelek dolması, mantı, şirden dolması (bumbar), yalancı dolma, yaprak dolması.
– Börekler – Çörekler: Altüst böreği, ay böreği, bohça böreği, entekke böreği, hamman, kana, kol böreği, papaç, pazar böreği, tandır böreği, yalkı.

– Yemekler: Carcıran, bici aşı, çılbır, çırpma, göçe,  keşkek yemeği, köremez, omaç, papara, saz, tamtak tiridi, topaç.

– Hamur İşi Yemekler: Bazlama, cızlama, gözleme, nevizme, öllüğün körü, su böreği


Tatlılar – Kompostolar:
 Ayva boranası, baklava, bırtlak, daşlak, ekir, fıslak, höşmerim, kabak tatlısı, karga beyni, kar helvası, kaygana, köyter, omaç, perçem, saraylı, tiltil helvası, tuhafiye, zerdali boranası, zerdali hoşafı.

  • //
  • İZGE TOUR
0850 333 0 848
Rıhtım Caddesi Recai Zade Sokak No:1 Kat:1 Kadıköy / İSTANBUL