• Üye Girişi
  • Kayıt Ol

Ağrı ili Türkiye’nin en doğusunda yer alan illerimizden bir tanesidir. Doğu Anadolu bölgesin de hem konum olarak hem de stratejik olarak ayrı bir yere sahip olan ilimiz doğa güzellikleriyle de ön plandadır. Ayrıca ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı dağı ile de ayrı bir ün yapmış olan ilimiz yerli ya da yabancı turistleri yazın doğa güzellikleriyle kış aylarında da ağrı dağı ile ağırlamaktadır. Ağrı dağına tırmanış yapmak için bir hayli fazla yerli ve yabancı sporcular da gelmektedir. Ayrıca her yıl düzenlenen faaliyetlerle Ağrı dağının önemini yitirmemesi ve sporseverleri çekmek için etkinlikler düzenlenmektedir.Düzenlenen bu faaliyetlere ve Ağrı ilimizi ziyaret etmek istemez misiniz? Eğer cevabınız evet ise ki birçoğunuz için bu böyledir yapmanız gereken web sitemiz üzerinden Ağrı uçak bileti satın alabilirsiniz. Sizin için en uygun fiyatlarda Ağrı ucuz uçak bileti satın almanızı olanak sağlayabiliriz.

En ucuz uçak bileti için dilerseniz de müşteri temsilcilerimizden bu işlemleri karşılıklı konuşarak ve birebir alabilirsiniz. 0 850 333 08 48’nolu telefon aracılığıyla uçak bileti almak mümkün. Deneyimli ve uzman kadromuz ile sizin en uygun saatte ve en ucuz uçak bileti fiyatı vereceğimize hiç şüpheniz olmasın. Bildiğiniz üzere kış zamanı bu illerimize talep bir hayli fazla olduğundan siz yaz ayından rezervasyonlar yaptırabilirsiniz. Bunu da deneyimli müşteri temsilcilerimize iletmeniz yeterli olacaktır. Sizin için erken rezervasyonlar yaparak son dakika şoku yaşatmadan aylar önce biletiniz alıp o gün sadece bavulunuzu alıp uçağınıza binip ilimize gelebilirisiniz.

İlimiz ayrıca dış ülkeler için de çok cazip bir konumda yer almaktadır. İran ülkesine gidecek vatandaşlarımız da Ağrı ilini kullanır. Çünkü Ankara’dan kalkan ve İran’a kadar uzanan tren yolu ilimiz üzerinden geçmektedir. Bu yüzden çoğu zaman vatandaşlarımız ya da turistler ağrı uçak bileti alıp daha sonrası sınırı kara yolu ile geçmektedirler. Bu yüzden çoğu zaman Ağrı uçak bileti yüksek fiyatlarda oluyor. Bunun önüne geçmek için ise deneyimli kadromuzla yapacağınız görüşmelerde size erken rezervasyonlar yaparak aşırı pahalı biletler almanızı engelmiş olurlar ve sizin en ucuz uçak bileti satın alırlar.

İlimizin ekonomik geçinme kaynağı ise tarım ve hayvancılıktır. Yeşillik alan pek olmadığı için tarım ön plandadır. Hayvancılık da küçükbaş hayvancılık olarak yapılır. Bir diğer geçim kaynağı ise sanayidir. Son zamanlarda Ağrı iline gelmekte olan sanayileşme kavramı birçok kişi için geçim kaynağı olmuştur. Sanayileşme şeker fabrikaları ile başlamıştır.

İlimizin geleneksel kıyafet, yemek ve adetleri kısaca şöyledir;

 –Halı ve Kilim Dokumacılığı

— Yün kazak ve Yün çoraplar

— Üzerlik veya Nazarlık

— HALK MÜZİĞİ VE GELENEKSEL OYUNLAR

— Abdigor Köftesi

— Gösteberg Et

— Hengel

  • //
  • İZGE TOUR
0850 333 0 848
Rıhtım Caddesi Recai Zade Sokak No:1 Kat:1 Kadıköy / İSTANBUL