• Üye Girişi
  • Kayıt Ol

Nemrut dağı ile meşhur ilimiz Adıyaman doğal güzellikleriyle herkesi büyülemektedir. Ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan ilimiz GAP  (Güney Doğu Anadolu) projesiyle birlikte adından fazlasıyla söz ettirmiş bir ilimizdir. Bu proje sayesinde maddi anlamda ciddi gelir kaynağı olan bir yer haline büründü.  Ayrıca Adıyaman da bağcılık yapılmaktadır. Üzüm bağcılığı son zamanda bir hayli önem kazanmıştır. Bu güzel yerleri ve nemrut dağını görmek artık eskisi kadar zor değil. Bir uçak bileti alarak çok kısa zaman içerisinde bu güzel ve doğaüstü yerleri görmemiz mümkün. Sadece web sitemizi açarak ucuz uçak bileti satın almanız gerekmektedir. Bunun için sitemizde iki adımla kolay bir şekilde Adıyaman ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. Size web sitesi eğer karmaşık geliyorsa bunu müşteri temsilcilerimizle de çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sadece yapmanız gereken 0850 333 0 848 aramak ve müşteri temcilerimize Adıyaman uçak bileti almak istediğinizi bildirmek. Müşteri temsillerimiz sizin için en ucuz uçak biletini kontrol edip size en ucuz uçak biletini hemen düzenleyip satın alabilirsiniz.

Adıyaman ilimiz de bir çok tarihi yerler mevcuttur. Bunların başında tabi ki Nemrut Dağı gelmektedir. Dünyanın sekizinci harikası olarak da adlandırılan Nemrut dağı Toros sıradağları üzerinde yer almaktadır. Ayrıca M.Ö 40 000 yıllarına kadar geçmişe uzanan Palanlı mağarası bulunmaktadır. Bu essiz yerleri görmek için çok uzun otobüs yolculuğuna gerek yok. Adıyaman’a uçak bileti alarak 2 saat gibi kısa bir süre de ulasabilirsiniz. İlimiz de bulunan havalananın adı ADIYAMAN AIRPORT dur. Artık Adıyaman hem daha ucuz ve daha kısa sürede gidebilirsiniz. Web sitemizden Adıyaman uçak biletini güvenilir bir şekilde alabilirisiniz.Arzu ederseniz de müşteri temsillerimizi arayarak Adıyaman uçak biletini temin edebilirsiniz.

Adıyaman ilimize ait lezzetli yemekler de vardır bunlar söyledir ;

Sahip olduğu zengin kültürün izleri Adıyaman mutfağında da kendisini gösterir. İçli Köfte, çiğ köfte, mercimekli köfte, meyir çorbası, Adıyaman kebabı, Adıyaman Tavası yörenin en ünlü yemekleri. Özellikle de Burma tatlısının tadına bakmadan dönmeyin…

   Adıyaman mutfağında tüm yemekler etle yapılır ve yapımı uzun zaman alır. Bulgur ve Sümüt (Simit- Köftelik) ile yapılan yiyecekler hayli fazladır. Sümütten yapılan köfte çeşitleri Adıyaman Mutfağında büyük bir öneme sahiptir.

   Adıyaman mutfağı yemek çeşitleri bakımından komşu illerle aynı gibi gözükse de, yemeklerin adı ve yapılış şekli bakımından diğer illerden ayrılır. Yöre yemeklerinin temel maddeleri buğday ürünleri, kuru baklagiller, patlıcan, domates, soğan, sarımsak, salça, pul biber, maydanoz, kuru nane ve diğer baharatlardan oluşur

Bu enfes yemekleri artık kendiniz de rahatlıkla gidip yerinde ilimizde tadabilirsiniz ve tabi ki misafirperverliğimizi de yasayarak güzel lezzetlerimizi tatmış olursunuz.


<

>
  • //
  • İZGE TOUR
0850 333 0 848
Rıhtım Caddesi Recai Zade Sokak No:1 Kat:1 Kadıköy / İSTANBUL