• Üye Girişi
  • Kayıt Ol

Adana ilimiz Türkiye’nin beşinci Büyük kentidir. Adana ilimiz yerleşke olarak Güney Anadolu bölgesi ile Akdeniz bölgesi arasında yer almaktadır. Adana ili nüfus olarak Türkiye’nin 5. Büyük şehri olmasının yanında kültürel ve sosyal olarak da gelişmiştir. Bu güzel şehrimizi ziyaret etmek ve bu essiz güzellikleri yerinde görmek isterseniz web sitemizden hemen bir adana ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. Ayrıca müşteri temsicillerimizi de arayarak sizin için en uygun uçak bileti hakkında bilgi alabilirsiziniz. Bunu yapmak için gerekli olan sadece 0850 333 0 848 numaralı müşteri temcilerimizin numarasını arayarak bilgi ve en ucuz uçak biletinizi satın almak. Dilerseniz müşteri temcilerimizle adana ucuz uçak bileti için ileri tarihli seyahatleriniz için de rezervasyon yaptırabilir daha sonra satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İlimizde insanlar genellikle tarım ile uğraşmaktadır. Buna da en büyük olanağı sağlayan yer ise Çukurova’dır. Çukurova da Türkiye’nin büyük bir ihtiyacını karşılayacak kadar pamuk üretimi yapılmaktadır. Pamuk tarlalarının bu essiz manzaralarını yerinde görmek ve o an ki güzel havayı yerinde nüfus etmek çok kolay. Bu doğa güzelliğini yerinde yaşamak için yapmanız gereken web sitemizden en ucuz uçak biletini almak ve Türkiye’nin nadide yeri olan ilimizi ziyaret edebilirsiniz.

İlimiz de bir tane havaalanı bulunmaktadır ve adı Şakirpaşa Havalimanı olarak geçmektedir. Havalanı şehir merkezine yakın mesafededir. Ulaşımı kolay dır. Osmaniye ve Mersin ilimize gidecek yolcularımız da Şakirpaşa havaalanını kullanmaktadır. İlimizde bulunan havaalanından diğer çevre illere günün her saati servisler mevcuttur. Bu servis imkanını sağlayan firma HAVATAS dır.

Türkiye’nin her bölgesinden bizleri arayarak en uygun uçak biletleri satın alabilirsiniz. Özellikle İstanbul dan dan adana uçak bileti almak isterseniz imkânlarınız bir hayli fazladır. Sabiha Gökçen havaalanından Pegasus Havayolları ve Anadolu jet Havayolları ile adana havaalanına uçak bileti temin edip seyahatler gerçekleştirebilirsiniz yada İstanbul Atatürk Havaalanından gitmek isterseniz de Onur Air ve Türk Hava Yolları ( THY ) ile rahat ve bir o kadar da hızlı bir şekilde ulaşma imkanı sağlayabilirsiniz.

Adana İlimizde ki Kültür Kuruluşları

Adana Arkeoloji Müzesi

      1924 yılında Alyanazade Halil Kamil Bey tarafından Taşköprü yakınındaki Cafer Paşa medresesinde açılmıştır. 1950 yılında bugünkü Etnoğrafya müzesine, 5 Ocak 1972 tarihinde de bugünkü yerine (Girne köprüsü yanı) taşınmıştır. Müzeye eserler kazı, hibe, el koyma ve satınalma yoluyla toplanmıştır. En önemlileri Aşi Lahdi, Antropoit Lahid, Bronz Senatör Heykeli, Urartu dönemine ait madeni eşyalardır.

Misis Mozaik Müzesi

      1959 yılında Misis höyüğünün batı yönündeki sırtında açılmıştır. Adana Arkeoloji müzesine bağlıdır. Müzede yer alan mozaikler bu sanatın en gelişmiş zamanı olan 4.yüzyılın sonlarına ait bazilika tipinde bir tapınağın zemin mozaikleridir. Müzenin duvarları ışığı geçirecek şekilde cam tuğlalardan oluşmuştur. Bu mozaiklerin ortaya çıkartılmasında Alman Arkeologları Prof.Bossert ve Dr.Sudwing Budde yardımcı olmuşlardır.

  • //
  • İZGE TOUR
0850 333 0 848
Rıhtım Caddesi Recai Zade Sokak No:1 Kat:1 Kadıköy / İSTANBUL