• Üye Girişi
  • Kayıt Ol

Avusturya’nın en güzel ve en büyük şehirlerinden biri olan Viyana şehrini ziyaret etmek istiyorsanız şimdi tam zamanı. Viyana Turuna katılarak Viyana’da bulunan o tarihi zenginliği ve halkın sıcaklığını yerinde yaşayabilirsiniz. Sizde kendinize gidip görebileceğiniz özel yerler arıyorsanız Viyana turu aradığınız isteği tam olarak karşılayacak bir tur paketidir.

 

Viyana Avusturya’nın başkenti ve en büyük şehri, aynı zamanda ülkenin 9 eyaletinden yüz ölçümü bakımından en küçüğü. Yaklaşık 1.705.000 kişilik nüfusuyla ülkenin en kalabalık kentidir, çevre ilçeleriyle birlikte Viyana’da yaklaşık iki milyon insan yaşar, ki bu da Avusturya nüfusunun yaklaşık dörtte biridir. Nüfus bakımından Viyana Avrupa Birliği’nin en büyük onuncu kentidir.

 

Yüzyıllar boyu Habsburg hanedanının yerleşim yeri olan kent, bu süre boyunca Avrupa’nın kültürel ve politik merkezlerinden biri haline gelmiştir. Kent Londra, New York ve Paris’ten sonra iki milyon nüfusuyla dünyanın en büyük dördüncü kentiyken, I. Dünya Savaşı sonrasında nüfusunun dörtte birini kaybetmiştir.Viyana coğrafi konumu ve çoğu imparatorluğuna yıllarca başkentlik yapmış olmasından dolayı gerek mimari gerekse kültürel açıdan Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biridir. Hala daha Habsburg hanedanının izlerini taşıyan eski kent merkezi ve Schönbrunn Sarayı Avusturya devletinin başvurusu üzerine Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü tarafından dünya kültür mirası olarak kabul edilmiştir. Viyana’nın sembolü olan Stefan Kilisesi şehrin merkezinde bulunur.

 

 

Fiyata Dahil Hizmetler:


Ekonomi Sınıfı Uçuşlar
Havaalanı Vergileri
Alan – Otel / Otel – Alan Transferi ve Şehirlerarası Transferler
Belirtilen Otellerde Konaklama
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
Vize Ücreti
Şehir Vergileri
Kişisel Harcamalar
Yurtdışı Çıkış Harcı
Ekstra Turlar
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Seyahat Sağlık Sigortası
Tur Programı:

 

1. Gün İstanbul – Viyana
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde bilet ve pasaport işlemleri için buluşmanın ardından Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile Viyana’ya uçuş. Varışımızın ardından havalimanında bekleyen özel aracımızla otele transfer.Otele check in işlemleri ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.
2. Gün Viyana
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Bu serbest günde, Opera Binası, Antik Müzeler, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Stephans Dome, Votiv Kililsesi, Prater Parkı gibi belli başlı yerleri dilediğinizce gezip, Mariahilfer Strasse üzerinde alış-veriş yapabilirsiniz.Geceleme otelimizde.
3. Gün Viyana – İstanbul
Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerinin ardından havaalanına transfer saatine kadar serbest zaman. Viyana havaalanına transferin ardından Pegasus Havayollarının tarifeli uçuşu ile İstanbul’a hareket. Yaklaşık 1 saat 35 dakikalık bir uçuştan sonra İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

  • //
  • İZGE TOUR
0850 333 0 848
Rıhtım Caddesi Recai Zade Sokak No:1 Kat:1 Kadıköy / İSTANBUL