• Üye Girişi
  • Kayıt Ol

Yeni doğan bir bebeğin ilk yaşına kadar sizi zorlaması muhtemeldir. Özellikle çok küçük bir bebekle tatile çıkma konusunda iki kere düşünmek gerekebilir. Elbette doktoruna da danışmanız önemli bir konudur. Çok iyi bir hazırlık yapmanız öncelikle ruhen buna hazır olmanız ve gerekecek her şeyi yanınıza almanız gerekir. Özel aracınızda bebek koltuğu ve gereken tüm aparat, malzeme ve gereçleri hazır etmelisiniz.

 

yenidoganla tatil1

Bebeğiniz hastayken kesinlikle tatile çıkmazsınız bu konuya da dikkat edilmeli. Kontrolleri yaptırılmalı ve tatil ortamına yavaş yavaş hazırlanmalı. Örneğin doğada bebeğinizle ufak gezintilere çıkın. Birden kendini bambaşka bir ortamda bulması onu huzursuz edebilir dolayısıyla siz de rahatça tatilin tadını çıkaramazsınız. Yanınıza ateş düşürücü, ateş ölçer, ilaçlar, bebeğin rahat edebileceği mayo, pijama             takımı, bebek bezi, elbiseler, koruyucu losyon ve kremler, şapka, sinek kovucu, kullandığı ilaçları mutlaka alın. Tüm önlemleri aldığınızda tatiliniz aile ortamında bebeğinizle beraber çok huzurlu bir şekilde  geçecektir.

Bebek dostu tatil mekanları son yıllarda sıkça açılmaya başladı. Uygun ve konforlu tam donanımlı bir otelde bebeğinizle beraber rahat ve keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Gittiğiniz tesiste veya çok yakınlarında çocuklar için oyun parkı, gezebileceğiniz şirin bir park, ağaçlık alanlar, mümkünse küçük  hayvanların olduğu kümes, park, bahçelerin bulunduğu yerleri seçmeye özen gösterin. Tesiste doktorun olması da sizi rahatlatacaktır.

Çocuklara özel menüler çıkarabilen, bebeğinizin beslenme planından uzak kalmayacağınız, gerekirse size özel mutfak sunabilen otel ve pansiyonlar ilk tercihleriniz arasında yer almalı. Tesisin güvenlik düzeyinin çok iyi olması da önemlidir. Alarm, kamera, izleme, koruma, iletişim olanakları olmalı.

Aldığınız hizmetin kalitesi ve personelin sıcaklığı sizde kalıcılık etkisi yaratırsa sonraki bebekli ve çocuklu tatil planlarınızda bu tesisler ilk olarak aklınıza gelecektir. Böylece sonraki tatil zamanlarınızda yer arama derdiniz de kalmaz. Bebeğin doğduğu andan itibaren doğaya, açık alanlara ve seyahate alıştırılması bu konuda büyük önem taşıyor.

 

yenidoganla tatil2

 

Ayrıca bebek ve çocuklar evcil hayvanlara oldukça fazla uyum sağladığından evcil hayvan kabul eden tesislere veya yazlık evinize onları da götürmek iyi bir fikir olabilir. Tabii onun da bakımlarını ve ihtiyaçlarını unutmamanız da gerekiyor. Bebeğinizin en sevdiği ve çok kullandığı oyuncaklarını yanınıza mutlaka alın. Bu, sizin yükünüzü bir hayli azaltacaktır. Çocuk oyun odaları, bebek bakıcısı, eğlenceli animasyon ve aktivitelerin olduğu tesisler de yine aile ve çocuk ortamına uygun olabilir. Uçak yolculuğu yapacaksanız, basınçtan ötürü bebeğin etkilenmemesi için uçağın iniş ve kalkışı sırasında bebeğinizi emzirmeniz önerilir. İyi planlanmış ve tüm tedbirlerin alındığı bir tatil planında bebeğinizle mutlu anılar biriktirebilirsiniz.

  • //
  • Yorumlar
  • Yorum Yap
Bu yazı için Henüz yorum yapılmamış . Bir yorum da sen ekleyebilirsin !!Mesaj:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış

  • İZGE TOUR
0850 333 0 848
Rıhtım Caddesi Recai Zade Sokak No:1 Kat:1 Kadıköy / İSTANBUL