• Üye Girişi
  • Kayıt Ol

Yurt içi ya da yurt dışında bu seneki tatil planlarınızı yaparken önce bütçe durumunuza sonra tatil tercihinize bakarsınız. Doğal olarak herkesin senenin belli bir zamanı tatile ihtiyacı vardır. Harcamalarınızı da hesap ettikten sonra sırada nerede tatil yapacağınız sorusu vardır. Bu bir kültür turu da olabilir, yalnız başınıza kafa dinleyeceğiniz bir kamp programı da olabilir, aileniz veya arkadaşlarınızla çıkacağınız, şirin bir kasabanın butik bir otelindeki tatiliniz de olabilir. Çok yoğun çalışıyorsanız bir tur acentesine danışarak planlarınızı profesyonel yardımları ile yapabilirsiniz. Buna otel, uçak veya otobüs bileti, vize işlemleri gibi her detay dahildir.

Rear view of a woman into the swimming pool.

Tatil tercihiniz kişiliğinizi yansıtmalıdır ki bütün yorgunluğunuzu stresinizi atıp rahatlayıp enerji kazanıp hayatınıza geri dönebilin. Kışı e soğuğu sevenler kış aylarında dağ turizminden faydalanabilir. Dağ ve kar sporlarını size sunan, kayak merkezi olan, her türlü imkanı sunan kompleks tesisler birçok şehirde var. Aksine yaz aylarında sıcak bir tatil isteyenler için, Ege ve Akdeniz bölgelerinde yer alan binlerce turistik tesis imkanı var. Bütçenize, tatile ayırdığınız süreye, tüm zevk ve ihtiyaçlarınıza göre butik otel, bir ila beş yıldızlı oteller, motel, pansiyon, tatil köyü, kiralık odalar ve evler ya da karavan, bungalov e çadır kamplar sizi bekliyor.

Tatil planınıza bütçe ayarlamasından başladınız. Ulaşım şeklini seçtiniz, bölgeyi, şehri ve konaklayacağınız turistik tesis türünü belirlediniz. Belli bir süre öncesinden bu tercihlerinizi yapıp rezervasyon yaptırmanız gerekir. Erken ödeme fırsatlarını tatil sitelerinden takip edip sezon öncesi fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Termal tatil paketlerinde termal tesislerde hem eğlenip dinlenebilir hem sıcak su enerjisi ile tedavinizi olabilirsiniz. Özel konsept tatil turları aileniz ve çocuklarınızla oldukça zevkli geçebilir. Disneyland turu, cruise gemi turu, mavi yolculuk tatil turları özellikle akılda kalıcı ve hoş anılar bırakan tatil seçenekleridir. Yeni evli çiftlere özel balayı paketleri yine özel bir tatil turuna dahil olabilir. Son olarak yurt dışı tercihleriniz için yine acente yardımıyla seçebileceğiniz ülke-şehir kombinli turlar sizi tatmin edecektir. Örneğin Doğu Avrupa turu, Orta Avrupa paketinde Prag, Budapeşte, Viyana gibi şehirleri aynı tatil turunda aradan çıkarabiliyorsunuz. Kısacası herkesin tatil planı ve tercihine göre seçenekler mevcuttur, yeter ki biz kararımızı verelim ve bavulumuzu hazırlayalım.

  • //
  • Yorumlar
  • Yorum Yap
Bu yazı için Henüz yorum yapılmamış . Bir yorum da sen ekleyebilirsin !!Mesaj:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış

  • İZGE TOUR
0850 333 0 848
Rıhtım Caddesi Recai Zade Sokak No:1 Kat:1 Kadıköy / İSTANBUL