• Üye Girişi
  • Kayıt Ol

Vizesiz yurt dışı seyahati herkese daha cazip gelir. Çünkü malum olduğu gibi vize işlemleri hem maddi anlamda sizden götürür hem zaman alır hem de vizeyi herkes alamaz. Peki kış tatiliniz için nereyi planlıyorsunuz?

 

brezilya

 

Yurt dışında vizesiz gidilebilecek en ideal ülkeler hangileri? Sizler için kış tatilinizi ısıtacak çok özel ve vize istemeyen ülkeleri derledik. Balkan ülkelerinden başlayalım. Soğuk iklimin etkili olduğu Balkan ülkeleri ülkemize de yakınlığı ile oldukça ilgi çekiyor. Son yıllarda tur şirketlerinin düzenlediği Balkan ülkeleri turları ekonomik imkanları ile hoş paketler ile karşımıza çıkıyor. Sırbistan, Belgrad, Karadağ, Ukrayna, Rusya, Makedonya, Bosna Hersek, Arnavutluk, Kosova, Moldovya gibi Balkan ülkeleri vizesiz gidilebilen ve birçok hoş anı bırakabilecek destinasyonlardır.

Ülkemizin kültürüne de yakın olan bu ülkelerde çok büyük sıkıntılarınız da olmayacaktır. Uçak korkunuz da varsa kara veya demir yolu ile kolayca bu ülkelere ulaşılabilir. Tur halinde gitmeyi tercih ederseniz, Balkan turları çok keyiflidir. Gerek yemek kültürleri, gerek eğlence hayatı, tarihi ve kültürel yapıları ile tatilinizi aradan çıkarırken genel kültürünüz artacak, yeni insanlar ve hayatlar tanıyacak ve evinize güzel anılarla döneceksiniz.

 

tayland

 

 

Balkan ülkelerine alternatif vizesiz gidilebilen diğer ülkelere göz atalım. Asya ve Avustralya kıtalarına yani Doğu’ya yönelecek olursak yine çok hoş ve farklı sürprizler sizi bekler. Tayland etnik yapısı ve bambaşka kültürü ile turistlere kapılarını açıyor. Düşük bütçeli seyahatleriniz için de uygun bir ülkedir. Uzak Doğu tadını burada fazlasıyla bulacaksınız. Başkent Bangkok birçok filme mekan olmuştur. Tayland mutfağını mutlaka denemelisiniz. Hiç tatmadığınız baharatlar ve malzemeler ile pişirme teknikleri ilginizi çekecek. Ufak sandallarla çarşıyı dolaşıp alışveriş yapar ve halkın içinde eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz.

Pattaya gece hayatı, Phuket ise doğal ortamıyla hayalinizdeki tatili size verecektir. Japonya da uzun uzadıya anlatılamayacak kadar büyülü bir Asya ülkesi ve vize istemiyor. Dünya teknolojisi, zeki insanları, muhteşem ve yenilikçi yapı ve tasarımları ve ada ülkesi olması cezp edici ancak bütçenizi biraz aşabilir.

Geçelim Afrika ve Amerika’ya. Avrupa kıtasından bahsetmiyoruz çünkü genel olarak alınan Shengen vizeniz olmadan ya da ülkeye özel vizenizi almadan birçok Avrupa ülkesine seyahat edemiyorsunuz. Afrika’da Tunus ve Suriye vizesiz gidilebilen ülkelerden. Vize ve pasaportsuz KKTC de harika bir fikir olabilir. Güney Amerika’da birçok ülke yine vizesiz. Brezilya ve Arjantin çok masraflı olacaktır ancak vizesiz iki büyük ülkedir. Size büyük heyecanlar ve anılar bırakacaktır. Afrika’da Fas ve Güney Amerika Cumhuriyeti tercihleri de ideal görünüyor. Doğal ortamda safari turları yapılabilir.

İlginizi çekebilecek vizesiz diğer dünya ülkelerinden birkaçı da şöyledir. Bahamalar, Filipinler, Hong Kong, Jamaika, Kolombiya, Maldivler, Malezye, Meksika, Panama, Peru, San Marino, Şili ve Venezuela.

  • //
  • Yorumlar
  • Yorum Yap
Bu yazı için Henüz yorum yapılmamış . Bir yorum da sen ekleyebilirsin !!Mesaj:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış

  • İZGE TOUR
0850 333 0 848
Rıhtım Caddesi Recai Zade Sokak No:1 Kat:1 Kadıköy / İSTANBUL