• Üye Girişi
  • Kayıt Ol

Kış sporlarından hoşlananlar için dağ ve kayak imkanları sunan kayak otelleri idealdir. Kış konseptine uygun ihtiyaçlarınızı bilen ve en iyi hizmeti sunan oteller ülkemizin önemli turizm potansiyeline sahip illerimizde mevcut. Bursa’da Uludağ bunlardan en popüleri iken, Erzurum Palandöken, Bolu Kartalkaya on binlerce turist çekerken, Ilgaz, Sarıkamış, Erciyes, Elmadağ ve Bolkar dağlarımız da kayak turizmi için tercih edilen tesislere sahiptir.

 

kış tatili1

 

 

Kış tatili denince akla ilk olarak kayak sporu gelir. Bunun haricinde kar ve dağ sporları onlarca türüyle mevcuttur. Herkes bu sporlardan kendine en uygun olanı seçerek tatilin tadını çıkarır. Ayrıca bu tesislerde eğitmenler de olduğundan hiç bilmeyen biri de baştan bu sporları öğrenip hayatına farklı bir anı katabilir.

Başka kategorilerde de kış tatilinizi yapabilirsiniz. Kış sporları, dağcılık ve kayak yapmanın dışında, welness, spa, termal konseptli tesisler de mevcut. Ortopedik sorunları olanlar, romatizma ve eklem ağrısı çekenler ayrıca termal tesislerde ılıca ve kaplıcalarda dinlenirken tedavi de görebilir. Tatil günleriniz kış aylarına denk geliyor ama siz soğuktan çok hoşlanmıyorsanız sıcak iklimlere gidebilirsiniz. Akdeniz ülkeleri çok tercih edilen turistik mekanlara sahip. Güneye inmek ya da bambaşka bir kıtada merak ettiğiniz bir ülke ve şehir seçip kış tatilinizi geçirebilirsiniz.

 

kış tatili2

 

Yaylacılık turizmi de ülkemizde birçok insanın tercih ettiği seçeneklerden. Havalar çok soğuk olmadıkça kaplıca suyunun da çıktığı önemli yayla turizm bölgeleri seçilebilir. Bolu Abant ve Yedigöller bölgelerinde çok farklı bir tatil de geçirebilirsiniz. Dere, ırmak, vadiler, birbirinden harika ağaç, bitki ve ormanlar size huzur verecek. Görselliğiyle büyüleyecek ve dinginlik verecektir. Bolu yöresinin lezzetli yemekleri de sizi ayrıca büyüleyecektir. Bu gibi yerlerde yine karla kaplı bembeyaz alanların keyfi çıkarken doğal alanlarda yürüyüşler yapılabilir. Yurt içi veya yurt dışında çok özel kış turizmi mekanları bulunabilir. Ülkemizde Doğu bölgelerinde çok keyifli yerler bulabilirsiniz. Doğu kültürünü yakından inceleyebilir, geniş mutfak kültüründe damak tadınızı geliştirebilir, geçmişten geleceğe tarihi yapıları ve yerleri gezebilirsiniz.

Kış tatilini tercih etmek bir başka güzelliktir. Yaz ve sonbahar aylarında erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Kafanıza uyan bir yeri seçin her şeyi hazır edin ve sevdiklerinizle güzel ve sıcacık bir kış tatili geçirin.

  • //
  • Yorumlar
  • Yorum Yap
Bu yazı için Henüz yorum yapılmamış . Bir yorum da sen ekleyebilirsin !!Mesaj:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış

  • İZGE TOUR
0850 333 0 848
Rıhtım Caddesi Recai Zade Sokak No:1 Kat:1 Kadıköy / İSTANBUL