• Üye Girişi
  • Kayıt Ol

Yıllardır anlaşmalı olduğu hava yolu firmalarının uçak bileti satışını gerçekleştiren seyahat acentamız bu işi internet üzerinden de sürdürmektedir. Uzun zamandır müşterilerimize internet sitemiz aracılığı ile online hizmet sağlamaktayız ve her geçen gün daha fazla müşteri kitlesine ulaşmaktayız. Yeni gelen teknolojilerle birlikte daha performanslı çalışabilmek için online uçak bileti satışlarımıza kısa bir süre ara verdik ve bu kısa süre zarfında siz değerli müşterilerimizin daha rahat kullanabilecekleri bir sistem yaptık.

 

Bu alanda en öncü firmalardan biri olduğumuzu her seferinde dile getirmekle kalmayıp bu doğrultuda da çalışmalarımızı sürekli geliştirmekte ve bir adım daha ileriye taşımaktayız. Uçak bileti satışı yaptığımız müşterilerimize online uçak bileti satışlarında daha hızlı ve daha güvenli bir alışveriş imkanı sağlayabilmek için uçak bileti arama formumuz da bir çok yeniliklere gittik ve sistemi tekrardan müşterilerimizin daha rahat edebilecekleri bir şekilde kurduk.

 

*Öncelikli olarak uçak bileti arama formumuz da yapacağınız seyahatte tek yön mü yoksa gidiş dönüş mü uçacağınızı karar vermeniz gerekmektedir. Biz bu durumu fark etmeyen müşterilerimiz için otomatik olarak tek yön uçuşları aktif hale getirdik. Aşağıda bulunan resimde nereyi kast ettiğimizi daha iyi anlayacaksınız.

 

*Tek yön veya Gidiş Dönüş işlemlerini seçtikten sonra sırada nereden ve nereye kısımlarını belirteceğiz. Hangi şehre ait havalimanından hangi şehre ait havalimanına gideceğimizi belirleyeceğiz.

 

*Seyahatimizi gerçekleştireceğimiz bölgeleri seçtikten sonra hangi tarihler arası seyahatimizi gerçekleştireceğimizi belirlememiz gerekmektedir.

 

*Seyahat Tarihlerini de belirledikten sonra geriye kaç kişi ve kişi durumlarını belirtmemiz gerekecektir. Arama formu üzerinde yazan yaş aralıklarına göre kişinin durumunu belirtmemiz gerekecektir ve ona göre kişi sayısı seçmeliyiz.

 

İstenen bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra formun en alt kısmında bulunan ara butonuna basarak seyahat etmek istediğimiz tarih aralıklarında ki anlaşmalı olduğumuz hava yolu firmalarına ait uçak seferlerini karşımıza gelen ekranda rahatlıkla görebileceğiz.

 

Uçak Seferlerinin Listelendiği Alan

Siz değerli ziyaretçilerimizin hiç zorlanmadan kullanması için yaptığımız bu sistemin sol tarafında bulunan barda listelenen uçak seferleri arası rahatlıkla belirttiğimiz koşullar arası filtreleme işlemleri yapabilirsiniz.

 

Uçak seferlerinin listelendiği bu ekranın üst kısmında tekrardan arama formunu kullanarak başka güzergahlarda ve ileri tarihlerde arama işlemi yapabilirsiniz yada listelenen ekranda bulunan sonra ki ve önce ki gün butonlarını tıklayarak uçak seferlerinin bir gün önce veya bir gün sonra olarak tekrardan listelenmesini sağlayabilirsiniz. Sol tarafta bulunan kısımda uçak seferlerinize ait özet bilgileri görebilirsiniz. Sol tarafta belirli başlıklar altında bulunan filtreleme işlemleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başlıkların üzerine mouse ile gelerek açılan bilgilendirme ekranında ne işe yaradıkları ve neye göre filtreleme yapacaklarını detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Uçak seferlerinin listelendiği bu ekranın sağ kısmında ise, uçak seferi olan uçak firmasına ait bilgileri yukarıda ki başlıklara göre öğrenebilirsiniz ve fiyatların üzerinde bulunan bilgi görselinin üzerine gelerek uçak biletinin vergi dahil fiyatını satış işlemine geçmeden rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Aradığınız kriterlere en uygun olan uçak seferini yanında bulunan radio butonu tıklayarak seçebilir ve bir sonraki satın alma ve rezervasyon işlemine geçebilirsiniz.

 

Uçuş Özet Bilgisi ve Kişi Bilgileri Alanı

Bu açılan alanda seçtiğimiz uçak seferine ait bilgileri, kişi sayısını ve kişi başı ücretle birlikte toplam kişi sayısına göre oluşan ödenmesi gereken fiyatı görebilmekteyiz. Yolcu bilgileri kısmında seçmiş olduğumuz yolcu sayısı ve tipine göre alanlar görmekteyiz. Bu alanlara kişilerden istenen bilgileri eksiksiz olarak girmemiz gerekmektedir aksi takdirde bir sonra ki aşamaya geçemezsiniz.  Eğer seçmiş olduğunuz uçuş seferinin sizin tarafından yanlış seçildiğini düşünüyorsanız alt tarafta bulunan gidiş veya dönüş uçuşunu değiştir linkine tıklamalısınız. Böylelikle değiştirmek istediğiniz uçak seferleri alanına tekrardan gönderileceksiniz ve istediğiniz yani size uygun olan uçak seferini tekrardan tıklayıp aynı ekrana gelebileceksiniz.

 

Doğru bir seçim yaptıysanız ve kişi bilgilerini eksiksiz olarak doldurduysanız. Uçuşun durumuna göre Rezervasyon yap ve Satışa devam et butonları ile karşılaşacaksınız. Eğer seçmiş olduğunuz uçuş seferi rezervasyona uygun değilse ekranda rezervasyon yap butonu çıkmayacaktır ve direk olarak satın alma işlemine geçmeniz istenecektir.

 

Uçuş Bileti Satın Al Kısmı

Satışa devam et butonuna tıkladıktan sonra ise karşımıza uçak seferimize ait tekrardan bir özet bilgisi ve kişi bilgilerinin bulunduğu bir alan çıkacaktır. Bu alanları kontrol ederek herhangi bir sorun olmadığını düşünüyorsanız biraz daha aşağıya inerek satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ödeme bilgilerinin altında bulunan kısımdan tek seferde mi yoksa taksitli seçenekler ile mi ödeme yapacağınızı seçmeniz gerekmektedir. Nasıl ödeyeceğinizi seçtikten sonra biraz daha aşağıya inerek kredi kartı bilgilerinizi uygun yerlere yazmalısınız daha önce internetten hiç alışveriş yapmadıysanız bilgilerin yanında bulunan soru işaretlerinin üzerine gelerek  sizden istenen bilgilerin kartınızın neresinde olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Kredi kartınıza ait bilgileri de doğru bir şekilde girdiyseniz daha sonra satışı tamamla butonuna basarak Bankanıza ait 3d security alanına yönlendirileceksiniz ve cep telefonunuza gelen mesajı bu alana yazdıktan sonra tamam dediğiniz takdirde uçak bileti satın alma işleminiz gerçekleşecektir ve bir kaç saniye sonra sayfanız uçak biletinize ait olan bilgiler içeren bir sayfaya yönlendirilecektir. Uçak biletinize ait bilgileri yazmış olduğunuz mail adresinizden de görüntüleyebilir ve istediğiniz zaman web sitemiz üzerinden PNR sorgulaması ile uçak biletinizi görüntüleyebilirsiniz.

 

İzge Turizm olarak geliştirdiğimiz bu yeni arama formu siz değerli müşterilerimizin tamamen uçak bileti satın alma işlemlerini daha hızlı ve daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmesi için yapılmıştır.

  • //
  • Yorumlar
  • Yorum Yap
Bu yazı için Henüz yorum yapılmamış . Bir yorum da sen ekleyebilirsin !!Mesaj:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış

  • İZGE TOUR
0850 333 0 848
Rıhtım Caddesi Recai Zade Sokak No:1 Kat:1 Kadıköy / İSTANBUL