• Üye Girişi
  • Kayıt Ol


Uçmak çoğu bireye çok uzak gelirdi bundan 25-30 yıl önce uçak çok lüks bir ulaşım şekliydi. Çoğu birey pahalı fiyatlarından dolayı uçağa binemezdi. Uçak yolculuğu bu tarihlerde ayrıcalık sayılırdı. Günümüzde uçak biletlerinin oldukça ucuzlamasından dolayı uçaklarda otobüsler gibi çok kullanılmaya başlandı. Böylelikle uçma hissini ve uçmanın kolaylığını yaşayan bireyler de uçakları daha çok tercih eder oldular. Uçak biletlerinin bu kadar düşmesinde ki neden ise birden fazla uçak şirketinin açılması ve bunlar arasındaki rekabete dayanır. Online olarak internet aracılığıyla alınan biletle için kampanyalar düzenlenmesi de bu rekabeti arttıran maddeler arasında yerini almıştır.

uçuş

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün (SGHM) uçak yolculukların ne kadar ekonomik ve güvenli olduğunu tespit etmek adına bir anket düzenledi. Yapılan bu çalışma sonuçları yolcuların uçağa binerken korkularının azalmasına da yardımcı olmuştur. Yapılan bu anketler sonucunda uçak yolculuğunun güvenli olduğunu anketlerde belirten kişi sayısı %74’ü bulurken uçak yolculuklarının ekonomik olduğu da yapılan %59’luk anket sonucu ile ortaya çıkmıştır.

Ankete katılan yolcu sayısı 10.000 kişinin üzerinde!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından 18 yaş üstü bireylerle yapılan anket sonuçları açıklandı. Ankete katılan 18 yaş üstü birey sayısı ise 10.579 kişidir. Çoğu yolcu uçak yolculuklarından korkar. Fakat uçak yolculuğu yaptıktan sonra ankete alınan yolcuların neredeyse hepsi uçak yolculuğunun güvenilir ve eski yıllara göre daha ekonomik olduğunu söyledi. Ankete katılan yolcuların %92’si daha önce de uçak yolculuğunu yaptığını açıklayarak uçak seyahatlerinin ne kadar çok kullanıldığını bizlere göstermiştir. Anket sonuçlarına göre yolcuların %74’ü de uçak yolculuklarının ekonomik olduğunu anketlerinde belirtmişlerdir.

 

Bu ankete katılan bireylerin %54’lük kısmı artık uçak seyahatlerinin ekonomik olduğunu söyleyerek otobüs seyahati yerine uçakları tercih ettiklerini belirtmişlerdir. Bu ekonomik uçuşların nedenleri ise uçak firmalarının rekabetinden kaynaklanan kampanyaların fazlalığı ve biletlerin erken tarihlerde alınmasıdır. Eğer yolculuk tarihiniz belliyse ve önünüzde aylar varsa uçak biletleri otobüs biletlerinden bile daha ekonomik olabilir.

İş seyahatleri ön planda

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yaptığı anketler sonucunda yolcuların en fazla iş seyahati için uçtuğu belirlenmiş. Yolcuların %43’lük kesimi iş seyahatleri yapıyor. İş açısından büyük zaman kayıplarının önlenmesi için uçak yolculukları oldukça mantıklı. Yapılan anketlerdeki %31’lik kesim ise uçak yolculuklarını tatile gitmek amacıyla kullanılıyor. Yine bu anket sonuçlarına göre yolcuların %28’i bayramlar dışında akraba ve arkadaşlarını ziyaret etmek için uçak yolculuklarını kullanıyor.

 

Eğer aklınızda seyahat etme düşüncesi varsa bilet almadan önce www.izgetour.com sitesini ziyaret etmeniz ekonomik açıdan size yarar sağlayabilir.

  • //
  • Yorumlar
  • Yorum Yap
Bu yazı için Henüz yorum yapılmamış . Bir yorum da sen ekleyebilirsin !!Mesaj:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış

  • İZGE TOUR
0850 333 0 848
Rıhtım Caddesi Recai Zade Sokak No:1 Kat:1 Kadıköy / İSTANBUL